wtorek, 8 kwietnia 2014

Namaste!

Witamy ponownie!


Po zeszłorocznej, udanej wyprawie w pięciotysięczne góry Iranu, Gruzji i Rosji uznaliśmy, że to już moment, w którym możemy sprawdzić się na większych wysokościach. Po Damavandzie (5604 m), Kazbeku (5047 m) oraz najwyższym szczycie Europy - Elbrusie (5643 m) postanowiliśmy przekroczyć granicę 6000 metrów ponad poziom morza. Wszyscy zgodnie poczuliśmy, że możemy próbować swoich sił wyżej.
Wybór miejsca był dość prosty. Nepal to kraj oferujący niezliczone możliwości wysokogórskich wypraw, a przy tym niezwykle ciekawy i piękny. Ponadto marzeniem każdego w ekipie były himalajskie wędrówki, a także zobaczenie z bliska najwyższej góry świata - Mount Everestu. 
Podejście pod sam Everest (a także pod Cho Oyu, Lhotse i Makalu) będzie możliwe w Parku Narodowym Sagarmatha, gdzie będziemy wspinać się na dwa trekkingowe szczyty - Island Peak (6183 m) oraz Mera Peak (6476 m), których zdobycie jest naszym głównym celem.
Wylot do Katmandu odbędzie się na przełomie września i października, a cała ekspedycja potrwa około 35 dni.

Planowana wyprawa w góry Nepalu odbędzie się przy nieocenionej pomocy MEDPIPE ze Szczecina. Sponsorująca nas firma zajmuje się produkcją najwyższej klasy sprzętu medycznego. Specjalizacją Medpipe są produkty z branży gazów medycznych jak również sprzęt medyczny typu: lampy chirurgiczne, jednostki zasilania medycznego, systemy przyzywowe oraz systemy BMS. Sponsor zapewni bilety lotnicze do Katmandu dla całej grupy. Jest to dla nas wielkie wsparcie, za które serdecznie dziękujemy.

W tym roku dodatkowo nadajemy, oprócz sportowego, społeczny charakter wyprawy. Mianowicie będziemy współpracować z AKADEMIĄ PRZYSZŁOŚCI. 
Współpraca będzie na zasadzie promocji Akademii Przyszłości dzięki zdjęciom w trakcie wyprawy z gadżetami  (koszulki, flagi, banery, itd.), nakłanianie zainteresowanych o oddanie darowizn na indeks, ale przede wszystkim celem naszej wyprawy będzie udowodnienie dzieciom zrzeszonym w programie Akademii Przyszłości i nie tylko, wszystkim dzieciom, że warto walczyć o swoje marzenia, nie poddawać się, że najprzyjemniejsza i najbardziej satysfakcjonującą częścią jest nie sam cel, ale dążenie do niego.

Po raz kolejny dzięki uprzejmości FREEWAY - wyłącznego dystrybutora GoPro w Polsce- otrzymamy wypożyczone kamery Hero wraz z gadżetami, które umożliwią nam uwiecznienie najwspanialszych momentów nie tylko w naszej pamięci ale i pod postacią filmów.
Tak wygląda finalny film z poprzedniej wyprawy, kręcony sprzętem od Freeway, a zmontowany przez firmę Render 3053x5k Trekking Expedition

W jednym z powyprawowych numerów N.P.M.- Magazyn Turystyki Górskiej ukaże się nasz artykuł dotyczący wejścia na Mera Peak (6476 m n.p.m.). Dla przypomnienia dodam, że po ostatnim wyjeździe na łamach gazety pojawiła się relacja autorstwa Łukasza "Wieży" Wieruszewskiego - "Wspinaczka jak na Księżycu" - dotycząca naszych zmagań z irańskim Damavandem oraz kaukaskimi Kazbekiem i Elbrusem. Początek relacji online...

Od dzisiaj działa nowy blog, już niedługo ruszamy z profilem na FB. Ściskamy Kasię Stępień (autorkę loga wyprawy) i Przemysława Garlińskiego. Jakoś wynagrodzimy Waszą pomoc. Trzymajcie kciuki za powodzenie naszej misji!

Namaste!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza